15. března 2010 | Reakce na páteční projev poslance Miroslava Grebeníčka v PSP ČR

Bylo by více než udivující, kdyby lidé jako pan Grebeníček záměry naší iniciativy podporovali. Právě jejich přítomnost v parlamentu, stále stejná schopnost demagogie, nenávistnost jejich vyjadřování, to vše patří k hlavním motivacím našeho snažení.

Zatímco nacistická diktatura českému národu byla vnucena „zvenčí“, komunistický teror přicházel z řad vlastních. Proto považujeme za důležité vyrovnat se především s touto částí dějin našeho národa. Tím rozhodně nesnižujeme památku obětí nacistické okupace. Podle dostupných pramenů navíc v případě uherskohradišťské věznice vyšetřovatelé StB své „kolegy“ z gestapa brutalitou jednoznačně předčili.

Zdůrazňujeme, že naše iniciativa záměrně nepomáhá v předvolení kampani žádné z politických stran. Pokud však naši činnost vnímá jako předvolební „protiagitaci“ právě KSČM, jsme jedině rádi. Návrh zákona o přechodu věcí z majetku ČR do vlastnictví města Uherského Hradiště (bezúplatný převod objektu věznice s podmínkou vybudování „muzea paměti národa“ do deseti let) přirozeně podporujeme jako jeden z prostředků k dosažení našich cílů, ale naše iniciativa nevznikla v žádné koordinaci s poslanci Jaroslavem Plachým (ODS) a Antonínem Seďou (ČSSD).

Za iniciativu Anna Stránská

© - Iniciativa za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti • Realizace web studio dat