31. března 2010 | Ministryně spravedlnosti jednala v Uherském Hradišti o budoucnosti bývalé věznice

Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová dnes během návštěvy Uherského Hradiště jednala s předsedkyní Okresního soudu a starostou města o budoucnosti budovy bývalé věznice v Uherském Hradišti.

Jednání se týkalo případného odprodeje budovy bývalé věznice, jež byla roku 2006 prohlášena Okresním soudem v Uherském Hradišti, který má příslušnost hospodařit s tímto objektem, za  trvale nepotřebný majetek státu. Objekt bývalé věznice, včetně pozemků, na nichž stojí, je kulturní památkou.

„Odmítám jednorázový zákon, na jehož základě by měl objekt bezúplatně přejít do vlastnictví města. Stát by tak přišel přinejmenším o 16,5 mil. Kč. Mám tedy v zásadě pouze dvě základní možnosti. První je ponechat objekt justici. Jakkoli by to bylo výborné místo pro Okresní soud v Uherském Hradišti, Okresní státní zastupitelství i Probační a mediační službu, nemůže si ministerstvo spravedlnosti v tomto ekonomicky složitém období dovolit investice pohybující se v řádech stovek milionů, které by si objekt vyžádal. Druhou možností pak je prodej. Pozitivně vnímám bohulibý záměr využití části objektu městem, i proto jsem na dnešní setkání se starostou Uherského Hradiště Liborem Karáskem přišla s návrhem splátkového kalendáře,“ uvedla Daniela Kovářová.

„Velmi si cením zájmu paní ministryně o problematiku věznice v Uherském Hradišti i její snahu najít řešení. Přišla s kompromisním návrhem. Město Uherské Hradiště by bývalou věznici odkoupilo za 16,5 mil Kč. Část této ceny by byla zaplacena při podpisu kupní smlouvy, zbytek pak formou splátek po dobu pěti let. O jednání budu podrobně informovat na nejbližším zastupitelstvu 12. dubna 2010. Z mého pohledu se jedná o velmi vstřícný návrh, kterým bychom se měli vážně zabývat,“ sdělil Ing. Libor Karásek, starosta města Uherské Hradiště.

Jitka Zinke, tisková mluvčí ministerstva spravedlnosti

© - Iniciativa za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti • Realizace web studio dat